درخواست مشاوره

وبلاگ

ژوئن 25, 2020 0 نظر

دلیل شکست یک فرنچایز

علی رغم اینکه فرنچایزینگ، روش امن ­تری برای انجام یک بیزینس است،  اما بدون ریسک هم نیست. بسیاری از فرنچایزها در گذشته شکست خورده ­اند و بسیاری هم در آینده دچار شکست می­شوند.

دلایل زیادی برای شکست وجود دارد، بنابراین وقتی به دنبال خرید یک فرنچایز هستید، لازم است تا حد ممکن تحقیق کنید تا بتوانید فرنچایز مناسب را برای خودتان پیدا کنید و بتوانید یک فرنچایز خوب را از یک فرنچایز بد تشخیص دهید.

در زیر، برخی از دلایل عدم موفقیت فرنچایزها آورده شده است:

 

کمبود / عدم وجود سیستم در کسب و کار

فرنچایزینگ مجموعه ­ای از سیستم ­ها است؛ توانایی تکثیر سیستم ­ها، همان چیزی است که باعث می­شود یک بیزینس، قابلیت تبدیل شدن به فرنچایز را داشته باشد.

یک فرنچایز اصولی، فرنچایزی است که همه چیز در آن، مستند و سیستمی شده باشد تا به راحتی بتوان آنرا به دیگران منتقل کرد. اگر یک بیزینس، هیچ سیستمی نداشته باشد و در عوض فقط به مهارت­ های افراد درون آن بیزینس متکی باشد، نباید به فرنچایز تبدیل شود. اما برخی از بیزینس­ ها، این امر را نادیده می­ گیرند و به هر طریقی، کسب و کار خود را به شکل فرنچایز درمی ­آورند.

این شرکت­ ها معمولاً فقط علاقه دارند که فوراً درآمد کسب کنند. هنگامی که آنها فرنچایز را به شخصی بفروشند که مهارت ­های لازم را ندارد، آنگاه این فرنچایز با شکست روبرو می­شود، چون هیچ سیستمی وجود ندارد که فرنچایزی از آن پیروی کند. یک فرنچایز خوب معمولاً می­تواند افرادی که مهارت و تجربه در آن بیزینس ندارند را آموزش دهد تا با پیروی از سیستم ­های آنها، یک بیزینس موفق را اداره کنند.

 

نداشتن سابقه

یک بیزینس، تنها درصورتی می­تواند به فرنچایز تبدیل شود که سابقه کار داشته باشد. تعداد زیادی از افراد به ما می­ گویند که برای فرنچایز، ایده دارند، اما در واقع بیزینسی ندارند! اول باید بیزینس  وجود داشته باشد؛ نمی­تواند همزمان با فرنچایز بوجود آید.

افرادی که معمولاً قصد دارند یک فرنچایز را بدون داشتن بیزینس  شروع کنند، افرادی هستند که می­خواهند فوراً به کسب درآمد برسند و فکر می­کنند که فرنچایزینگ می­تواند به آنها در انجام این کار کمک کند. متأسفانه گاهی اوقات این افراد، دیگران را متقاعد می­كنند كه این یک فرنچایز است و در نتیجه، آنها برای خرید آن اقدام می ­کنند. به همین دلیل شما باید همه چیز در مورد فرنچایزینگ و نحوه تشخیص یک فرنچایز خوب از یک فرنچایز بد را بدانید.

مطمئن شوید که فرنچایزور، در درجه ­ی اول، سابقه خوبی در زمینه اداره­ ی یک بیزینس و بعد در زمینه فرنچایزینگ داشته باشد.  ممکن است او در زمینه فرنچایزینگ، تازه کار باشد، اما اگر بیزینس موفقی را اداره کرده است، در آن صورت اگر بیزینس او قابلیت فرنچایز شدن را داشته باشد، می­تواند به یک فرنچایز موفق نیز تبدیل شود.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.