درخواست مشاوره

وبلاگ

ژوئن 25, 2020 0 نظر

دلیل شکست یک فرنچایز (قسمت دوم)

مکان، مکان، مکان

این عبارت، فقط مربوط به خرید خانه نیست، بلکه هنگام خرید فرنچایز نیز ضروری می­باشد. نیمی از دلایل موفقیت یک فرنچایز، پیدا کردن مکان مناسب برای کسب و کارتان است. لازم نیست همه فرنچایزها در مرکز شهر یا یک مرکز خرید قرار داشته باشند، این به طبیعت بیزینس شما بستگی دارد ، اما اگر به فکر خرید یک فرنچایز غذایی هستید، پس باید یک مکان اصلی برای آن پیدا کنید.

یک فرنچایزور خوب، وقت خود را صرف یافتن مکان مناسب برای شما می­کند.

 

عدم بازاریابی

فرنچایزورهای خوب، بابت تبلیغ برند در سطح ملی و همچنین محلی، هزینه می ­کنند.

فرنچایزهای کوچک­تر و جدیدتری که مردم، اطلاعات کمتری در مورد برند آنها دارند، باید بازاریابی اضافی انجام دهند و بنابراین فرنچایزور، باید برنامه­ ی بازاریابی دقیقی در دست داشته باشد. از فرنچایزور در مورد فعالیت ­های بازاریابی و اقداماتی که برای به جلب توجه و آگاهی از برند انجام می ­دهد، سوال کنید. اگر فرنچایزور، برنامه­ ی بازاریابی نداشته باشد، این می ­تواند نگران کننده باشد، چون نمی­ توان گفت که او چگونه قصد دارد آگاهی در مورد برند را افزایش دهد.

یکی از مزایای بازاریابی توسط فرنچایزور، این است که فرنچایزی­ها از فعالیت­ های مشترک بهره می ­برند، بدون اینکه بخواهند بازاریابی انجام دهند، در این صورت آنها درست مانند افراد مستقل خواهند بود. یک فرنچایزور خوب، فرنچایزوری است که مقداری از پول حاصل از فروش یک فرنچایز را به یک صندوق بازاریابی بدهد تا از آن پول در بازاریابی محلی و ملی استفاده گردد. فرنچایزوری که فقط به دنبال پول درآوردن است و به انجام بیزینس در طولانی مدت اهمیتی نمی­دهد، حاضر نخواهد بود که پول خود را صرف بازاریابی کند.

 

رقابت

باید ببینید که برای فرنچایز در بازار محلی شما، چه رقابتی وجود دارد. اگر هیچ رقابتی وجود نداشته باشد، پس احتمالاً تقاضایی هم برای این محصول وجود ندارد، در نتیجه پتانسیل زیادی در بازار آینده نخواهد داشت. به این مسئله توجه کنید که چرا رقابت مستقیمی وجود ندارد. همچنین بررسی کنید که آیا این فرنچایز، در مناطقی که به لحاظ جمعیتی، مشابه با منطقه شما هستند فعالیت دارد، و در این صورت، آیا موفق است؟

اگر رقابت زیادی وجود داشته باشد، در ین صورت ممکن است به سختی بتوانید سهمی از بازار بدست آورید. باید ببینید که آیا این فرنچایز، پیشنهاد فروش منحصر به فردی دارد که به آن یک مزیت رقابتی بدهد. اگر محصول / خدمات شما نسبت به آنچه رقبا ارائه می ­دهند، کیفیت پایین­تری داشته باشد، در آن صورت باید در بازار تقلا کنید. باز هم به بازارهایی که فرنچایز مد نظر شما در آن فعالیت می­کند نگاه کنید تا از عملکرد آن اطلاع پیدا کنید.

 

بودجه ناکافی

یكی از بزرگترین دلایل عدم موفقیت فرنچایزها، این است كه فرنچایزی، میزان پولی که باید بابت خرید فرنچایز و همچنین ادراه­ ی یک فرنچایز صرف کند را دست کم می­ گیرد. چون موضوع، فقط داشتن پول برای سرمایه گذاری نیست، بلكه باید هزینه­ هایی كه هنگام اداره بیزینس متحمل می ­شوید را هم در نظر بگیرید. حقوق کارمندان را چگونه می­ خواهید بپردازید؟ وسایل را چگونه خریداری می ­کنید؟

اگر بیزینس شما در ابتدا درآمد کسب نکند، باید مطمئن باشید که برای تامین هزینه ­های روزانه، به اندازه کافی پول دارید. در عین حال باید بتوانید قبض­ ها را نیز پرداخت کرده و خانواده خود را تامین کنید. بهترین روش برای محاسبه مقدار پولی که برای پوشش هزینه خرید فرنچایز و اداره­ ی موفق آن، نیاز دارید، این است که نیازهایتان را دست بالا بگیرید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.