درخواست مشاوره

وبلاگ

ژوئن 13, 2020 0 نظر

دلیل انتخاب یک فرنچایز

راه اندازی یک بیزینس فرنچایز، تصمیم ساده ­ای نیست. این کار مستلزم سرمایه گذاری جدی در وقت، احساسات و پول است. اگر تاکنون توصیه­ ای از طرف شخص کاردان، خوانده یا شنیده باشید، به شما خواهد گفت که فرنچایز، چیزی است که باید برای آن وقت بگذارید و با دقت تحقیق کنید.

بخشی از این تحقیقات، باید شامل وضعیت عضویت آن فرنچایز در انجمن فرنچایز بریتانیا باشد. bfa، نهادی است که از شیوه­ های خوب فرنچایزینگ در بریتانیا، حمایت کرده و آنها را ترویج می ­کند و به دلیل برخورداری از اصول اخلاق، استاندارد و اعتبار، در سطح ملی و بین المللی شناخته شده است.

معنای این نماد برای شما به عنوان یک فرنچایزی آینده نگر چیست و چرا باید عضویت در این انجمن را یکی از شاخص­ه ای قدرتمندی دانست که باید آن را در نظر گرفت؟

 

همه فرنچایزها مثل هم نیستند

اولاً، شایان ذکر است که عضویت در bfa صرفاً با پرداخت هزینه اشتراک، حاصل نمی­ شود. bfa کاملاً مبتنی بر استانداردهای فرنچایزینگ خوب است و از زمان تشکیل آن در سال ۱۹۷۷ تاکنون پارجا بوده است. اگر یک فرنچایزور نتواند آن استانداردها را رعایت کند، نمی ­تواند به آن ملحق شود: هر سال، درخواست­ های برخی از شرکت ­ها رد می­ شود. عضویت در bfa، تنها پس از بررسی دقیق مدل فرنچایز و اثبات عملکرد بیزینس، اعطا می­گردد.

تیم اعتباردهی، به توافقنامه فرنچایز شرکت، وثیقه بازاریابی آن، تاریخچه حساب ­ها نگاه می­کند و در صورت لزوم، از فرنچایزی­های شرکت می­ خواهد که درباره تجربه خودشان در شبکه، بازخورد ارائه دهند.

 

بودجه مطلوب

تمام بانک ­هایی که در حوزه­ ی فرنچایزینگ شریک هستند، استانداردهای ارائه شده توسط bfa را محترم می ­شمارند. آنها فرایند اعتباردهی و صلاحیتی که فرنچایزهای خوب بدست می ­آورند را درک می ­کنند و بنابراین به فرنچایزی­ هایی که در این برندها فعالیت دارند، بودجه مطلوبی می ­دهند.

 

در تحقیق خود راهنمایی کنید

فرنچایزورهای عضو bfa، علاوه بر ارائه اطلاعاتی که برای اخذ گواهینامه لازم است، باید به رهنمودهای موجود در اصول اخلاق و قوانین عضویت پایبند باشند.

این یعنی پیش بینی­ هایی که فرنچایزورها در مورد میزان گردش مالی و سودی که می­ توانید به عنوان یک فرنچایزی به دست آورید، به شما ارائه می­ دهند باید بر اساس اعداد تاریخی– که یا توسط یک فرنچایزی دیگر یا یکی از فروشگاه ­های متعلق به شرکت – بدست آمده ­اند، همراه با مدرک باشد. همچنین باید به شما فرصتی داده شود تا با فرنچایزی­ هایی که مشغول تجارت در آن برند هستند، صحبت کنید و این بخش مهمی در تحقیقات شما در آن بیزینس می­ باشد.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.