درخواست مشاوره

وبلاگ

ژوئن 25, 2020 0 نظر

ارزیابی یک فرنچایز

 

چگونه یک فرنچایز انتخاب کنم؟

هنگام خرید یک فرنچایز، باید تا آنجا که ممکن است در مورد فرنچایز تحقیق کنید … هیچ کاری مثل تحقیق زیاد نمی­ تواند مفید باشد! انجام این تحقیق به شما کمک می­کند تا همه جنبه ­های کار را به درستی بررسی کنید، و به شما کمک می­کند تا بفهمید که کدام قسمت ­ها را باید کنار بگذارید، یعنی آن قسمت­ هایی که مطابق با خواسته­ ها و انتظارات شما نیستند، و کدام قسمت­ ها را باید با جزئیات بیشتری بررسی کنید.

در مراحل بعد ما نحوه ارزیابی یک فرنچایز را بررسی می­ کنیم. ما دانش لازم را در اختیار شما قرار می­ دهیم تا بتوانید یک فرنچایز خوب را از یک حق رای “بد” تشخیص دهید و بدانید که از یک فرنچایز اصولی، چه انتظاری باید داشته باشید. ما سؤالاتی که باید از فرنچایزور و فرنچایزی­ها بپرسید را در اختیار شما قرار می ­دهیم، به شما می­گوییم که چگونه باید از دام­ های فرنچایز پرهیز کنید.

 

اهمیت هویت برند هنگام خرید یک فرنچایز

در این مقاله، دانیلا مارش، مدیر بازاریابی Franchise Brands در مورد اهمیت هویت برند با ما صحبت می­کند.

بسیاری از مردم نمی­توانند اهمیت که برندسازی و هویت برند را در هنگام راه اندازی یک بیزینس درک کنند. یک برند، فراتر از یک آرم است – در واقع، همه چیز اعم از ارزش ­های شرکت تا تجربه مشتری، در دل یک برند قرار گرفته است. یک برند، نویدی است که به مشتریان داده می­ شود و نسبت به بیزینسی که هویتی ندارد، پتانسیل بیشتری برای رسیدن به موفقیت دارد.

با خرید فرنچایزی که برند معتبری دارد، مانند ChipsAway ، Ovenclean یا MyHome، در واقع نیمی از راه را طی کرده ­اید! دیگر لازم نیست وقت خود را صرف ساخت شهرت و افزایش آگاهی کنید – بلکه نامی قوی در پشت کار شماست.

در یکی از مطالعات Havas به نام برندهای معنی دار (Meaningful Brands)، از ۳۰۰،۰۰۰ نفر در ۳۴ کشور نظرسنجی شد و از آنها پرسیده شد که در رابطه  با حدود ۱۰۰۰ برند در ۱۲ صنعت، چه حسی دارند. طبق نتایج، “سهم خرید” یکی از برندهای معروف – یعنی میزان پولی که یک فرد صرف خرید یک محصول می­کند – نسبت به یک برند رده پایین، ۴۶٪ بالاتر بود. علاوه بر این، عملکرد ۲۵ برند برتر و معروف در بازار سهام، ۱۳۳٪ بیشتر بود.

 

خرید فرنچایزی که دارای برند باشد، چندین مزیت دارد:

آگاهی مردم را بالا می­برد

یک برند قوی، آگاهی عموم را در بازار افزایش می­دهد، یعنی احتمال اینکه مصرف کنندگان، محصول یا خدمات شما را خریداری کنند بالا می­رود، چون در ابتدا به شما فکر می ­کنند. مثلاً اگر بیزینس خودتان را در زمینه تمیزکاری اجاق گاز راه اندازی کرده باشید که جزئی از یک برند نیست و یک برند معتبر مانند Ovenclean هم همان سرویس شما را ارائه دهد، مصرف کنندگان به سمت خرید محصولات آن شرکت خواهند رفت. اگر مشتریان تاکنون اسمی از شما نشنیده باشند، یعنی بیزینس و محصولات شما برای آنها وجود ندارد.

 

ارزش ایجاد می­کند

مصرف کنندگان تمایل دارند که پول خود را در یک برند هزینه کنند، زیرا برندهای بزرگ به گونه ­ای بر مشتریان تاثیر می­گذارند که مشتریان، محصولات آنها را به عنوان محصولات ممتاز قلمداد می­ کنند. همانطور که قبلاً هم گفته شد، اگر یک فرنچایز برنددار بخرید، تحقیقات نشان می­ دهد که افراد، ۴۶٪ بیشتر احتمال دارد که پول خود را صرف محصولات یا خدمات شما می­ کنند.

 

اعتماد ایجاد می­کند

وقتی افراد، برندی می­خرند که می­دانند چه انتظاری باید از آن داشته باشند، آنها مطمئن هستند که این برند، منسجم، قابل اعتماد و با کیفیت است. شعار یک برند و نحوه بیان آن، ۴۵٪ از تصویر آن برند را تشکیل می­دهد – برند شما نمایانگر شما و وعده شما به مشتریان است.

 

به شما امکان برقراری ارتباط با افراد را می­دهد

یک برند به شما این امکان را می­دهد که داستانی داشته باشید که اصول و ارزش­ های شما را به تصویر بکشد. مشتریانی که با اصول و ارزش ­های شما مشترک هستند، از برند شما خرید می­ کنند و این باعث می­ شود که آنها نسبت به خودشان احساس خوبی داشته باشند.

کلام آخر، خریدن فرنچایزی که برند قدرتمندی پشت آن است، پتانسیل بیشتری برای موفقیت به شما می­دهد و می­توانید محصولات و خدمات خود را با قیمت بالاتری به فروش برسانید!

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.