درخواست مشاوره

وبلاگ

جولای 4, 2020 0 نظر

ارزیابی یک فرنچایز (برآورد فرنچایز)

 

در این مقاله، به ۵ زمینه اصلی که هنگام ارزیابی یک فرنچایز باید مورد بررسی قرار دهید، می­ پردازیم. این ارزیابی به شما کمک می­کند تا تشخیص دهید که آیا این فرنچایز، یک فرنچایز اصولی است یا باید از آن پرهیز کرد.

 

  1. اطلاعات

اولین قدم، ارزیابی فرنچایزور و کسب و کار آن است. وقتی یک فرنچایز را انتخاب می­ کنید، وارد یک رابطه تجاری طولانی مدت می­ شوید و بسیار مهم است که مدت زمانی را صرف تحقیق در مورد سابقه و عملکرد شریک آینده خودتان کنید.

اطلاعات مالی در مورد فرنچایزور، از جمله صورت­ های حسابرسی شده نیز باید جزئی از این تحقیقات باشند. حسابدار شما درباره حساب­ ها اظهار نظر می ­کند و یک مرجع بانکی در مورد فرنچایزور که می­ توانید آن را از بانک تهیه کنید، می ­تواند مفید باشد.

اطلاعات مربوط به عملکرد فرنچایزهای فعال، باید آماده باشد و فرنچایزور باید لیست کاملی از فرنچایزها را در اختیار شما قرار دهد که بتوانید با آنها صحبت کنید. در صورتی که یک فرنچایز، فعالیت خود را تازه شروع کرده است، باید به اجرای عملیات آزمایشی آن دقت کنید. سپس باید به ماهیت خود بیزینس نگاه کنید – شما باید مشخص کنید که آیا بازاری برای آن محصولات یا خدمات در منطقه مورد نظر شما وجود دارد یا خیر و آینده­ی این بازار چگونه است؟

 

  1. پشتیبانی

پس از اینکه از صحت کار فرنچایزور و بیزینس مطمئن شدید، باید نقاط قوت و ضعف فرنچایز را بررسی کنید. میزان پشتیبانی و آموزشی که از طرف فرنچایزور، چه در شروع و چه در ادامه­ ی کار دریافت می ­کنید، در موفقیت یا عدم موفقیت احتمالی شما بسیار تاثیرگذار است.

باید راهنمای جامعی در مورد عملیات فرنچایز وجود داشته باشد که در مورد همه جوانب اداره­ ی فرنچایز، شما را راهنمایی کند. یکی از جنبه­ های مهمی که باید در نظر بگیرید، این است که اگر بخواهید کارمند استخدام کنید و به آنها آموزش دهید، فرنچایزور چه کمکی می­ تواند بکند.

 

  1. قرارداد قانونی

در قدم بعدی، باید پیامدهای قانونی قرارداد فرنچایز را در نظر بگیرید. از آنجا که این سند به محض امضا، لازم الاجرا خواهد بود، باید یک نسخه از آن داشته باشید. ما اکیداً توصیه می­کنیم که از یک وکیل دادگستری که به توافق نامه ­های فرنچایز، ترجیحا توافق نامه­ های وابسته به انجمن فرنچایز بریتانیا مشرف است، مشاوره حقوقی مستقلی دریافت کنید.

 

  1. تأمین مالی

با درک مسائل فوق و با فرض اینکه هنوز مایل به ادامه کار هستید، قدم بعدی بررسی جنبه­ های مالی فرنچایز است. به طور کلی، جنبه­ های مالی در دو دسته قرار می­ گیرند – هزینه­ های استارتاپ و امید به درآمد / سودآوری. ابتدا اگر بخواهیم به هزینه­ های استارتاپ بپردازیم، باید کل پول مورد نیاز برای شروع کار، از جمله “سرمایه در گردش” موردنیاز را شناسایی کنید.

در مقابل این مبلغ، مقدار پول نقدی که می ­توانید برای سرمایه گذاری در نظر بگیرید تعیین خواهد شد و به این ترتیب، مبلغی که باید وام بگیرید مشخص می­ شود. سپس باید ببینید که شما یا کسب و کارتان، چه دارایی ­هایی به عنوان ضامن برای وام در اختیار دارید.

شما باید درمورد احتمالات عملی در شرایط وام، نگاه واقع بینانه داشته باشید – با اینکه در برخی شرایط ممکن است برای یک فرنچایز خوب، احتمال دریافت وام بدون ضامن وجود داشته باشد، اما مثلاً، نمی­ توانید برای فرنچایزی که ۱۰۰۰۰۰ پوند ارزش دارد، مبلغ ۹۰،۰۰۰ پوند وام بگیرید، خصوصاً اگر هیچ ضامنی هم نداشته باشید.

پس از تعیین هزینه ­های استارتاپ و ملزومات وام، شما باید قدرت سودآوری بیزینس را بر مبنای واقعی بسنجید. آیا این میزان سرمایه گذاری را توجیه می­ کند و آیا می ­توانید سرمایه خودتان را بازیابی کنید؟

 

  1. پیش بینی ­ها

وقتی از نکات فوق، رضایت پیدا کردید، باید وارد جزئیات شوید، و مطمئن شوید که تمام پیش بینی­ هایی که فرنچایزور در مورد سود و جریان نقدی به شما ارائه داده است، معقول می­باشد. این همچنین فرصت مناسبی برای بررسی دقیق مواردی از قبیل اینکه چگونه فرنچایزور درآمد خود را دریافت می­کند و چه هزینه­ های دیگری باید پرداخت کرد، می­باشد. آخرین مشکلی که می ­ماند، این است که پیش بینی ­ها و طرح کسب و کار خود را به بانک ببرید و آنها را متقاعد کنید که به شما وام بدهند! نکته نهایی. با اینکه مراحل فوق الذکر، ممکن است وقت گیر و خسته کننده به نظر برسد، باید به یاد داشته باشید که کار کردن در یک فرنچایز، احتمالاً یک قدم بسیار مهم و اساسی در زندگی شما خواهد بود. بنابراین ارزش آن را دارد که فرنچایز را به شکل صحیح ارزیابی کنید و در مورد چگونگی انجام کار، تا حد امکان مشاوره حرفه ­ای بگیرید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.