توضیح

عنوان بیزینس: خرده فروشی

درباره شرکت

شرکت Green Motion در سال 2007 و در واکنش به نیاز جهانی محیط زیست برای کاهش انتشار گاز CO2 تأسیس شد و باعث شد که مشتریان برای گذران اوقات فراغت، خرده فروشی و کسب و کار خود، یک وسیله نقلیه سازگار با محیط زیست اجاره کنند که نه تنها آنها را از نقطه A به نقطه B می­ رساند، بلکه از لحاظ مصرف سوخت نیز به نفع آنها بود. این عملیات در انگلیس آغاز شد و از رشد بسیار خوبی پیدا کرد و جزء 10 شغل اجاره ­ای برتر در انگلستان و ایرلند شمالی شد. حضور Green Motion به رشد خود ادامه داد و هم اکنون در 26 کشور جهان حضور دارد.

مروری بر فرنچایز

اولین فرنچایز Green Motion در انگلستان که برای تجارت باز شد، در سال 2007 و در شهر لستر بود. اکنون با حضور در 15 مکان مختلف در انگلستان، فرنچایز بعدی قرار است در پاییز 2016 افتتاح شود. Green Motion به عنوان تنها شرکت اجاره­ ی اتومبیل در انگلیس که کاملاً بصورت فرنچایز می­ باشد، فرصت­ های بسیار هیجان انگیزی در اختیار علاقه­ مندان قرار می ­دهد. این شرکت در حال حاضر در حوزه عرضه­ ی وسایل نقلیه اجاره­ ای سازگار با محیط زیست، یکی از رهبران بازار محسوب می­ شود و الگوی تجاری ما ساده است. ما به عنوان یک فرنچایزور در انگلیس، سیستمی داریم که محصول، خدمات و امکاناتی فراهم می­ کند که به افراد حرفه­ ای پویا و کارآفرین، فرصت شکوفایی می ­دهد. هر یک از المان­ های این سیستم، بر ارائه آموزش­ های لازم و پشتیبانی و مشاوره مداوم تمرکز دارند، و به فرنچایزی زمان می ­دهد تا تمرکز خود را بر توسعه بازار محلی خودش بگذارد.

اطلاعات کلیدی

  • اندازه شبکه: 15 واحد (هم شامل شعبه­ ی فرودگاه و هم شامل شعبه­ ی مرکز شهر)
  • نوع فرنچایز: مدیریتی و شغلی
  • هزینه استارتاپ: 32،500 پوند
  • حداقل سرمایه گذاری شخصی: 40٪ – 60٪ برای محل استاندارد
  • محل فرنچایز: فرودگاه یا مرکز شهر
  • بازار: B2C

آموزش

آموزش در رأس کار سیستم فرنچایز  Green Motion قرار دارد. فرنچایزی­ها از مجموعه کاملی از خدمات آموزشی بهره­مند می­ شوند تا به این وسیله بتوانند نیازهای مختلف بازار تجاری امروز را محقق سازند. یک هفته آموزش جامع ارائه می ­شود، از جمله آموزش در محل کار که شامل کلیه جنبه­ های مدیریت خرده فروشی و اصول فروش به همراه تجربه عملی است. پشتیبانی مداوم در محل و بیرون از محل کار، یکی از عناصر محوری در رابطه­ ی بین فرنچایزور / فرنچایزی است.

زندگی روزمره یک فرنچایزی

به ندرت پیش می ­آید که در یک فرنچایز اجاره وسیله نقلیه، یک روز مانند روز دیگر باشد و یک روز معمولی، بسته به ساختاری که یک فرنچایزی برای بیزینس خود انتخاب می­ کند، می­ تواند متفاوت باشد. بسیاری از فرنچایزی­ها رویکرد عملی را اتخاذ می­ کنند و با تعداد کارمندان کمتر، مستقیماً خودشان وارد کار می ­شوند. بسیاری از فرنچایزی­های دیگر، کسب و کار خود را به گونه­ ای شکل می ­دهند که افرادی را در محل کار قرار می ­دهند و خودشان روی مدیریت و نقاط قوت استراتژیک کار می ­کنند. در هر دو صورت، یک فرنچایزی جدید باید در ابتدای کار، مقداری از وقت خود را در بطن کار صرف کند تا ماهیت بیزینس و ملزومات کارکنان را درک کند.

تصاویر

نرخ درآمد