درخواست مشاوره

وبلاگ

ژوئن 16, 2020 0 نظر

اشتباهاتی که هنگام خرید یک فرنچایز، باید از آنها پرهیز کرد

در این مقاله، آنتونی راند، مدیر توسعه تجارت فرنچایز به اشتباهاتی که هنگام انتخاب بیزینس فرنچایز باید از آنها بپرهیزید، اشاره می ­کند.

صنعت

صنعتی که به آن علاقه ندارید یا برای شما الهام بخش نیست را انتخاب نکنید!

انگیزه، یکی از مؤلفه­ های مهم برای داشتن عملکرد خوب در یک کسب و کار است و بنابراین انتخاب صنعتی که از کار کردن در آن لذت ببرید و به آن علاقه­ مند باشید، به موفقیت شما در بلند مدت کمک خواهد کرد.

 

یک ایده بزرگ

به سمت یک ایده هیجان انگیز و در عین حال غیرواقعی کشیده نشوید. اگر آنقدر خوب است که باور کردنی نیست، احتمالاً همین است!

به دنبال یک برند معتبر با یک فرمت تجاری اثبات شده باشید که تعداد فرنچایزی­ های موفق در آن زیاد باشد. اگر آنها بتوانند موفق شوند، احتمالاً شما هم می­ توانید زندگی خوبی بسازید.

 

مجموعه مهارت­ها

فرنچایزی­ انتخاب نکنید که با مهارت ­های شما مطابقت نداشته باشد.

شاید نیازی نباشد که در یک صنعت خاص، تجربه داشته باشید، چون آموزش ­های کامل ارائه خواهد شد، اما اگر بدانید که یک فرنچایز به مهارت ­های فروش نیاز دارد و شما در زمینه­ ی اجرایی خوب هستید، شاید این یک فرنچایز برای شما عالی نباشد.

نسبت به کاری که در آن خوب هستید و همچنین نسبت به کمبودهای خودتان صادق باشید (همه ما این کمبودها را داریم!) و این می ­تواند به شما در یافتن فرصت مناسب کمک کند.

 

تحقیق

توانا بود هر که دانا بود. شما باید بدانید که هنگام خرید یک فرنچایز، وارد چه کاری می­شوید!

اما نباید صرفاً حرف­ه ای فرنچایزوری که سعی دارد ایده­ ی کسب و کارش را به شما بفروشد، باور کنید. با فرنچایزی­ها صحبت کنید و با آنها کار کنید تا متوجه شوید که مبنای کار روزانه به چه صورت خواهد بود.

در مورد فرنچایز، بطور کامل تحقیق کنید. اگر در ذهن­تان شک و تردید وجود دارد، به این معنی است که تحقیقات کافی انجام نداده ­اید!

 

آمار و ارقام

فکر نکنید که درآمد تخمینی، همان درآمد واقعی است.

حساب ­های یک فرنچایز با اندازه مشابه را ببینید و این حساب ­ها و ارقام را با یک حسابدار مستقل بررسی کنید تا بتوانید ارزیابی واقعی از درآمده ای احتمالی داشته باشید.

ممکن است برای خرید فرنچایز، به یک وام تجاری احتیاج داشته باشید و اگر بتوانید به عنوان بخشی از طرح کسب و کار، پیش بینی واقع گرایانه ­ای بر اساس ارقام واقعی درآمد و هزینه­ ها داشته باشید، می ­توانید بودجه ­ی مورد نیاز برای آینده را نیز تعیین کنید.

ما از فرنچایزی­ها می ­خواهیم روی صورت­ های مالی، آنالیز حساسیت انجام می ­دهند، به عبارت دیگر بهترین، متوسط و بدترین حالت را بسنجند، به این ترتیب آنها به طور کامل موقعیت خود را درک می­کنند.

 

مشاوره

توصیه­ های حرفه ­ای مشاوران، وکلا و حسابداران فرنچایز را نادیده نگیرید.

مثلاً شما باید قرارداد فرنچایز خود را به یک مشاور فرنچایز بدهید تا آن را بررسی کند، تا بدانید که چه چیزی را دارید امضا می­کنید.

 

انتخاب آسان

اداره­ ی یک فرنچایز مانند هر شغل دیگری، کار سختی است.

فکر نکنید که بدون وقت گذاشتن، موفق خواهید شد. اما شما به خاطر تلاشی که برای اداره­ ی بیزینس خودتان می ­کنید، مستقیماً پاداش خواهید گرفت.

 

پشتیبانی فرنچایز

صرفاً پیوستن به یک فرنچایز، تضمینی نمی ­کند که بیزینس شما موفق خواهد شد.

آموزش، زیرساخت، پشتیبانی و محصول، معمولاً ارائه می­شود اما در پایان، مسئولیت کار با شما خواهد بود. با این وجود، در صورت نیاز، از فرنچایزور کمک بگیرید.

 

BFA

پیوستن به یک فرنچایز که عضوی از BFA است، به این معنی است که فرنچایزور باید یک سری اصول اخلاقی که برای محافظت از منافع فرنچایزی ایجاد شده ­اند را رعایت کند.

اگرچه عضویت در BFA تضمینی برای موفقیت در کسب و کار نیست، اما اطمینان می­دهد که فرنچایزور، مستقلاً با استفاده از معیارهای عضویت سنجیده شده است. اما این موضوع در مورد فرنچایزهایی که عضو BFA نیستند صدق نمی­ کند.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.